Home North Cyprus News Haberler İsrailli Polis Heyeti Güney Kıbrıs’ta

İsrailli Polis Heyeti Güney Kıbrıs’ta

997
0

İsrailli polislerden oluşan bir heyet, Güney Kıbrıs’ta temaslarda bulunuyor. Polis teşkilatları arasında eğitim ve işbirliği programı uygulanacağı açıklandı.

İsrail polis teşkilatından bir heyet, eğitim ziyaretlerinin bir parçası olarak Güney Kıbrıs polis teşkilatına ziyarette bulundu. İsrailli polis heyeti, Polis Şefi Alon Levavi başkanlığında 10 polisten oluşuyor.

Ziyaretin amacının; Güney Kıbrıs polisinin çeşitli birimlerinin ve hizmetlerinin işletilmesi hakkında bilgilendirmek olduğu açıklandı. İki ülkenin polis heyetleri arasında samimi bir ortamda geçen görüşmelerde, polis teşkilatları arasındaki ilişkiler, terörizmin önlenmesi, organize suçla mücadele, internet suçları, eğitim ve uzmanlık alanlarında fikir alışverişi ve işbirliğinin ele alındığı bildirildi.

İSRAİLLİ POLİS ŞEFİ: AYNI MAHALLEDEYİZ

Güney Kıbrıs Polis Şefi Zacharias Chrysostomou, İsrailli meslektaşlarının ziyaretinden memnuniyet duyduklarını kaydetti. Chrysostomou, “Terörle ve organize suçla mücadele, siber suç, eğitim ve uzmanlık bilgilerinin değişimi konularında ilişkilerimizi ve işbirliğini daha da geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

İsrailli Polis Şefi Levavi, iki polis teşkilatının işbirliğinin genişletilmesine katkıları ve misafirperverliklerinden dolayı Chrysostomou’ya teşekkür ederek, işbirliğini daha da güçlendirmeye hazır olduklarını ifade etti.

“Aynı mahallede bulunuyoruz.” diyen Levavi, “Benzer sorunlarla karşı karşıyayız. İki polis teşkilatının ihtiyaçlarına göre işbirliğini daha da artırmaya hazırız.” ifadelerini kullandı. Levavi, Güney Kıbrıs polisinin çeşitli bölümlerinin kendilerinde iyi bir izlenim bıraktığını da sözlerine ekledi.