Home Uncategorized Tuncalı; Kurban Bayramı’nın tüm İslam alemine hayırlı olmasını temenni ederim

Tuncalı; Kurban Bayramı’nın tüm İslam alemine hayırlı olmasını temenni ederim

1619
0

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra Temsilcisi Büyükelçi Oya Tuncalı, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Tuncalı’nın mesajı şöyle: “Birle­şik Krallık Kıbrıs Türk Toplumunun Değerli Mensupları, Sevgili Kardeş­lerim, Mübarek Kurban Bayramı­mızı Birleşik Krallık’ta siz sevgili kardeşlerimizle birlikte heyecan ve mutlulukla kutluyoruz. Bayramın öncelikle sizlere, tüm Türk ulusuna ve İslam alemine hayırlı olmasını te­menni ederim.

Ülkemizden uzakta kutladığımız her bayram, toplumsal birlikteliği­mizin ve kültürel değerlerimizin ko­runması ve devamı açısından ayrı bir önem taşımaktadır. Bu konudaki en önemli husus, milli ve manevi de­ğerlerimize sahip çıkmaktır.

Yurtdışında yaşayan vatandaş­larımızın, kendi kimliklerini kaybet­meden, bulundukları ülke halkı ile uyum içinde, hayatın her alanına katkıda bulunmaları ve kültürlerini yaşadıkları topluma bir zenginlik olarak sunmaları büyük önem taşı­maktadır. Birleşik Krallık’ta yaşayan siz değerli kardeşlerimiz milli ve ma­nevi değerlerinize bağlı kalarak, eko­nomik, toplumsal ve siyasi hayata katılarak gösterdiğiniz başarılarla her geçen gün daha da gelişip, güç­lenmektesiniz. Sizlerin dayanışma ve faaliyetlerinize yardımcı olmak bizler için de çok önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Birle­şik Krallık’taki tüm kardeşlerimizin Kurban Bayramını en içten dilekle­rimle kutlar, Bayramın milletimiz, İs­lam alemi ve tüm insanlık için birlik, hoşgörü ve dostluğu pekiştirmeye vesile olmasını temenni ederim”