Home Uncategorized THY’nin yeni ekip kıyafetleri tanıtıldı

THY’nin yeni ekip kıyafetleri tanıtıldı

756
0

Türk Hava Yolları (THY) kabin ekipleri, uzun menzilli rotalarda yeni üniformalarını kullanmaya başladı.

THY’nin 85. yılı nedeniyle tasar­lattığı, farklı iklimlerdeki uzun men­zilli uçuşlarda sıkı testlerden geçiri­len, bayrak kırmızısı ve antrasit gri renklerindeki yeni kabin kıyafetleri, 25 bin personel için birebir ölçü alı­narak kişiye özel dikildi.

İstanbul Havalimanı THY Ka­bin Terminali’nde düzenlenen et­kinlikte, İtalyan tasarımcı Ettore Bilotta’nın hazırladığı kabin kıya­fetleri tanıtıldı.

Kabin memurlarından Eda Akar, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni üniformaları çok beğendiğini, kıyafetlerin hem şık hem rahat ve kullanışlı olduğunu belirtti.

Akar, THY ailesinin bu ünifor­malarla yepyeni bir sayfa açtığını ifade ederek, “Bugün göklerde çok daha fazla dikkat çekici hale geldik. Bence, gözler bundan sonra daha fazla üzerimizde olacak.” dedi.

Kabin memurlarının gri ünifor­maları giydiğini, amirlerin ise kır­mızı kıyafet tercih edeceğini dile ge­tiren Akar, yeni dönemde yolculara daha iyi hizmet vereceklerini söy­ledi. THY kabin amiri Emre Yeşildağ ise dünyadaki hava yolları arasında fark edilecek bir üniforma tasarlan­dığına dikkati çekerek, “Kullanım açısından yeni kıyafetler gayet ra­hat. Daha önce de deneme uçuşla­rımız oldu. Uzak Doğu uçuşuna yeni üniformalarla gitmiştik.” ifadelerini kullandı.

Kabin amiri Gamze Değer de giy­dikleri yeni üniformaların kendile­rini çok iyi hissettirdiğini, kullanışlı olmaları nedeniyle içerisinde rahat ettiklerini belirtti.

Değer, yeni kıyafetlerin tanıtımı yapıldığı andan itibaren birçok hava yolu görevlisinin üniformalar hakkında olumlu değerlendirmeler yaptığını, kırmızı ve gri üniforma renkleriyle diğer firmalar arasında fark edileceklerini sözlerine ekledi.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Ko­mitesi Başkanı İlker Aycı ise rakip­siz hizmet kalitelerinin en önemli unsurunu oluşturan kabin ekiple­rinin şıklığı ve rahatlığının, sektö­rünün zirvesine yürüyen THY mar­kası açısından büyük önem taşıdı­ğını belirtti.

Aycı, Türk kültüründeki birçok unsurdan izler taşıyan yeni kabin kı­yafetleri, ekiplerin zarafeti birleşti­ğinde, markalarının göklerdeki tem­silinin çok daha etkileyici olacağına inandıklarını bildirdi.

THY’nin ABD’nin Los Angeles kentine gidecek tarifeli seferinin ya­pılacağı uçağa giden gazeteciler, ka­bin ekibinin yeni kıyafetlerini uçak içinde de görüntüledi.

THY’nin kabin, kokpit, yer hiz­metleri personeli ve uçan şef üni­formalarında İstanbul Boğazındaki ahenkli akıştan, geleneksel sanat­lara kadar Türk kültüründeki bir­çok klasik detaydan esinlenilerek ortaya çıkarılan “flow (akış)” de­seni yer alıyor.