Home Travel Üçüncü Havalimanı’ndan İlk Uçuşlar Ankara ve KKTC’ye

Üçüncü Havalimanı’ndan İlk Uçuşlar Ankara ve KKTC’ye

1269
0

İstanbul Üçüncü Havalimanı, açılmak üzere gün sayıyor. Açılış, 29 Ekim’de yapılacak. İlk uçuşlar da, 31 Ekim’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Ankara’ya yapılacak. İlk uçuşların fiyatları da belli oldu.

İstanbul Yeni Havalimanı, Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıldönümünde, yani 29 Ekim’de hizmete açılıyor. Açılışa yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda davetli katılacak. İlk uçuşlar için de bütün planlamalar yapıldı, ücretler belirlendi.

İLK UÇUŞLAR ANKARA VE KKTC’YE 31 EKİM’DE

Üçüncü Havalimanı’ndan ilk yurtdışı uçuş, tahmin edildiği üzere yavru vatan KKTC’ye ve yurtiçi uçuş da başkent Ankara’ya yapılacak. İlk uçuş saat 11.10’da Ankara’ya yapılacak. KKTC Ercan Havalimanı’na gerçekleştirecek sefer de, Türk Hava Yolları (THY) uçağı ile 31 Ekim’de saat 17.30’da yapılacak. 31 Ekim’de başlayacak Ercan uçuşları, her gün İstanbul’dan saat 17.30’da gidiş, ertesi gün saat 05.35’te dönüş şeklinde düzenlenecek.

THY, yeni havalimanına 1 Kasım’dan itibaren günde 5 kalkış ve 5 iniş yapacak. İstanbul Yeni Havalimanı’ndan yurtiçinde Ankara, Antalya, İzmir; yurtdışında ise KKTC ve Bakü’ye gidiş-dönüş seferler düzenlenecek.

UÇUŞ ÜCRETLERİ

Yeni Havalimanı’ndan 2 aylık dönemde kampanyalı ücretlerle uçulabilecek. Buna göre, yurtdışında Ercan’a tek yön 179 lira, Bakü’ye gidiş-dönüş 99 ABD doları olacak. Yurtiçinde ise, Ankara, Antalya ve İzmir’e tek yön ücreti 59 lira olarak belirlendi.