Home North Cyprus News Zeki Çeler: “Son Model Aracının Taksitini Ödemek İçin Annesini Bakanlığımızın Kapısına Bırakıp...

Zeki Çeler: “Son Model Aracının Taksitini Ödemek İçin Annesini Bakanlığımızın Kapısına Bırakıp Terk Etti”

1271
0

Lefkoşa’da vicdanları sızlatan bir olay yaşandı. Kimliği belirsiz bir kadın, son model arabasının taksitini ödemek için 80 yaşındaki annesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Yenişehir’deki binasının önüne bırakarak, kaçtı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, olayı sosyal medya hesabından duyurdu. “Ne vicdansız evlatlar var!” diyen Bakan Çeler, bir vatandaşın 80 yaşındaki annesini bakanlığın kapısına bırakıp terk ettiğini vurguladı.

“BAKMAYACAKSAN BİR BAKARIZ KARDEŞİM”

Çeler, şahsın amacının sosyal yardım maaşını yeniden bağlatmak olduğunu belirterek, “Bunu ilk kez yapmıyor. Defalarca yaptı. Son model aracının taksitini ödemek için annesinin bakımında kullanılmayacağından emin olduğumuz bu parayı ona vermeyeceğiz.” paylaşımında bulundu.

“Annesine bakmadığı ortaya çıkınca kesilen maaştan sonra durmadan sosyal hizmetler ve bakanlığın kapısını aşındırıyor. Bakmayacaksan biz bakarık kardeşim.” İfadelerini kullanan Bakan, paylaşımının devamında şunları kaydetti: “Her gün annesini bakanlığa bırakıp kaçan kadına sesleniyorum. Sen, seni 9 ay karnında taşıyıp büyüten annene bunu yapma hakkına sahip değilsin. Sen evlat bile olamadın.”

“BENİN NENEM DE BAKIMA MUHTAÇ”

Bakan Çeler, şöyle devam etti: “Benim nenem de bakıma muhtaç, hem de yatalak ve kendini de bilmiyor. Dedemin maaşı ise en düşük baremden sigortalı maaşı. Evde bir de bekar dayım var, (çalışmayan) üstelikte torunu “ben” çalışma sosyal güvenlik bakanıyım. Ama devletten bir kuruş ek destek almadan neneme dedem, dayım ve annemle teyzem evlatları gibi bakar. Çünkü o artık bir çocuk gibi, yürüyemiyor bile.”

“YAZIKLAR OLSUN”

“Bir kendi aileme bakıyorum bir de senin annene neler yaptığına!” diyen Bakan, paylaşımını şöyle tamamladı: “Artık senin vicdanına bırakmayacağım. Anneni bizim himayemize alıyoruz. İlk zamanlar annen üzülecek belki, ama ona gözümüz gibi bakacayık. Sana da yazıklar olsun!”